B72260B0551K001
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72260B0551K001
  • 1
Diameter : 60 mm
Voltage Rating AC : 550 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 70 kA
Surge Energy Rating : 1.5 kJ
Package / Case : -
Termination Style : Screw
Clamping Voltage : 1.5 kV
Series : HighE
Varistor Voltage : 910 VDC
Voltage Rating DC : 745 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 3300 pF