72V801L10PFG
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
72V801L10PFG
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 64-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 4.6K (256 x 9 x 2)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 40mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : No
Product Status : Last Time Buy
Bus Directional : Bi-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 64-TQFP (14x14)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V801
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 256X9X2 64TQFP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : 72V801L10PFG
Contact Now
Synchronous FIFO 4.6K (256 x 9 x 2) Bi-Directional 100MHz 6.5ns 64-TQFP (14x14)